Словник термінів

У словнику ви знайдете визначення майже всіх термінів, використовуваних на цьому сайті. Якщо ви не впевнені, що правильно розумієте термін, то подивіться його визначення на цій сторінці.
 
Агент (fagent.exe) — це програма без інтерфейсу користувача, яка виконує завдання резервного копіювання та має вбудований планувальник. Для успішного виконання завдань “Агент” повинен бути постійно запущений.

Менеджер (fmanager.exe) — програма з інтерфейсом через який користувач управляє завданнями (створення, редагування, видалення). Так само, через “Менеджер” проводиться настройка параметрів роботи програми. Програму можна запустити: перейшовши “Пуск” — “Всі додатки” — група “Effector Saver” — ярлик “Effector Saver”, подвійним кліком на іконці “Монітора” або запустити ярлик на робочому столі. Закриття програми не впливає на роботу “Агента”.

Монітор (fmonitor.exe) — показує стан “Агента” в системному треї, а також містить можливість для швидкого запуску програми “Менеджер”. Використання даної програми не обов’язково. Налаштування параметрів автозапуску проводитися в програмі “Менеджер”.

Резервне копіювання (бекап) — процес створення резервних копій даних для подальшого відновлення або для тривалого зберігання на випадок їх пошкодження або руйнування.

Резервна копія — це результат одноразової операції резервного копіювання. Як правило, це архів, що містить копію даних джерела резервного копіювання із зазначенням дати та часу.

Сховище архівів — місце для зберігання створюваних архівів резервних копій. Сховище архівів можна налаштувати на локальному/мережевому диску, FTP сервері, в хмарах. Effector Saver дозволяє налаштувати кількість зберігання файлів резервної копії, окремо для кожного сховища.

Хмарне сховище даних — модель онлайн-сховища, в якому дані зберігаються на численних розподілених у мережі серверах. Таким чином, всі резервні копії зберігаються віддалено, що забезпечує збереження резервних копій незалежно від локальних сховищ користувача. У Effector Saver доступні такі хмарні сховища даних: Яндекс.Диск, Google Диск, Dropbox, OneDrive, Хмара Mail.Ru.

Яндекс.Диск — хмарний сервіс, який дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах Яндекса. Доступ до збережених даних можливий з будь-якої точки світу, з пристрою, підключеного до Інтернету. Дозволяє зберігати безкоштовно 10 ГБ інформації. Приклад налаштування задачі резервного копіювання на Яндекс.Диск.

Dropbox — файловий хостинг компанії Dropbox Inc. включає персональне хмарне сховище, синхронізацію файлів і програму-клієнт. Дозволяє зберігати безкоштовно 2 ГБ інформації. Приклад налаштування задачі резервного копіювання у Dropbox.

WebDAV (Web Distributed Authoring and Versioning) — набір розширень і доповнень до протоколу HTTP, що підтримують спільну роботу користувачів над редагуванням файлів і управління файлами на віддалених веб-серверах. Приклад налаштування задачі резервного копіювання з використанням протоколу WebDAV.

Google Диск — це файловий хостинг, створений і підтримуваний компанією Google. Дозволяє зберігати безкоштовно 15 ГБ інформації. Приклад налаштування задачі резервного копіювання у Google Диск.

Хмара Mail.Ru — хмарне сховище даних російської компанії Mail.Ru Group. Дозволяє зберігати безкоштовно 8 ГБ інформації. Приклад налаштування задачі резервного копіювання у Хмару Mail.Ru.

OneDrive (SkyDrive) — хмарне сховище від компанії Microsoft. Дозволяє зберігати безкоштовно 5 ГБ інформації. Приклад налаштування задачі резервного копіювання в OneDrive.

AES (Advanced Encryption Standard) — алгоритм блочного шифрування. У Effector Saver підтримується стійке 256 бітне AES шифрування резервних копій.

Бекап на FTP — збереження архівів на сервері, що використовує спеціальний протокол FTP для обміну даними.

FTP (File Transfer Protocol) — стандартний протокол, призначений для передачі файлів по TCP-мережах.

FTPS (File Transfer Protocol + SSL) — розширення стандарту FTP, що дозволяє шифрувати FTP-сесію. FTPS вдосконалений протокол FTP використовує в своїй роботі SSL/TLS шифрування.

SFTP (SSH File Transfer Protocol) — протокол прикладного рівня, призначений для копіювання і виконання інших операцій з файлами поверх надійного і безпечного з’єднання. На відміну від стандартного FTP він шифрує і команди, і дані, оберігаючи паролі та конфіденційну інформацію від відкритої передачі через мережу.

ZIP — популярний формат архівації файлів і стиснення даних. Архів ZIP може містити один або кілька файлів і каталогів, які можуть бути стиснуті різними алгоритмами.

7-Zip — вільний файловий архіватор з високим ступенем стиснення даних. Підтримує декілька алгоритмів стиснення і безліч форматів даних, включаючи власний формат 7z c високоефективним алгоритмом стиснення LZMA. Зазвичай формат 7z дає на 4-25% краще стиснення, ніж формат ZIP. Effector Saver підтримує дані формати архіву резервних копій: 7-zip, Zip, Zip64.

Файл з розширенням *.dt — це архівна копія бази 1С. Містить в собі конфігурацію, і дані (довідники, документи й т. д.). Відновлення інформаційної бази 1С:Підприємства з резервної копії *.dt.

Файлова база даних — це файл 1Cv8.CD, в якому зберігаються всі дані інформаційної бази 1С:Підприємства (конфігурація, база даних, адміністративна інформація) при роботі системи в файловому варіанті.

Файловий варіант роботи — файловий варіант роботи розрахований на роботу невеликої кількості користувачів в локальній мережі. В цьому варіанті всі дані інформаційної бази розташовуються в одному файлі у файловій СКБД, яка розроблена фірмою “1С” і є частиною платформи.

Клієнт-серверний варіант роботи — призначений для використання в робочих групах або в масштабі підприємства. Він реалізований на основі трирівневої архітектури “клієнт-сервер”. У цьому варіанті інформаційна база зберігається в одному з підтримуваних систем управління базами даних, а взаємодія між клієнтським додатком і СКБД здійснює кластер серверів 1С:Підприємства 8.

Кластер серверів 1С:Підприємства 8 — основний компонент платформи, що забезпечує взаємодію між користувачами й системою управління базами даних в клієнт-серверному варіанті роботи. Наявність кластера дозволяє забезпечити роботу великої кількості користувачів з великими інформаційними базами.

Конфігуратор — один з двох режимів роботи системи. У цьому режимі розробляються прикладні рішення і виконується адміністрування інформаційних баз.

Тестування і виправлення інформаційної бази — процедура тестування і виправлення інформаційної бази 1С:Підприємства служить для діагностики й усунення помилкових станів інформаційних баз. Про задачу Тестування і виправлення 1С:Підприємство 8.

СКБД (Система керування базами даних) — спеціалізована програма (частіше комплекс програм), призначена для організації й ведення бази даних. Effector Saver підтримує роботу з Microsoft SQL і PostgreSQL.

Microsoft SQL — система управління реляційними базами даних (РСКБД), розроблена корпорацією Microsoft. Використовується для роботи з базами даних розміром від персональних до великих баз даних масштабу підприємства.

SQL Server Management Studio (SSMS) — утиліта з Microsoft SQL Server для конфігурування, управління та адміністрування всіх компонентів Microsoft SQL Server. Утиліта включає скриптовий редактор і графічну програму, яка працює з об’єктами та настройками сервера.

PostgreSQL — одна з систем управління базами даних. PostgreSQL базується на мові SQL і підтримує багато з можливостей стандарту SQL:2011. Офіційний сайт: https://www.postgresql.org/

PgAdmin — графічний інтерфейс, який спрощує створення, обслуговування та використання об’єктів бази даних PostgreSQL.

Проксі-сервер — проміжний сервер (комплекс програм) в комп’ютерних мережах, що виконує роль посередника між користувачем і цільовим сервером, що дозволяє клієнтам виконувати непрямі запити (приймаючи та передаючи їх через проксі-сервер) до інших мережевих служб, так і отримувати відповіді.

HTTP проксі — це найпопулярніший вид проксі. Основне призначення HTTP проксі це організація роботи браузерів і програм, що використовують TCP протокол. Не є анонімним. Під час з’єднання відображається IP-адреса клієнта.

SOCKS 4 — вид проксі, призначений для роботи через міжмережевий екран без автентифікації для додатків типу клієнт-сервер, підтримує тільки TCP з’єднання.

SOCKS 5 — найпрогресивніший вид проксі. Розширена модель SOCKS 4, підтримує TCP і UDP, підтримує авторизацію по логіну і паролю і можливість віддаленого DNS-запиту. Повністю анонімний протокол. Не передає інформацію про вашу IP адресу, під час з’єднання, відображається IP самого Socks.

SMTP (Simple Mail Transrer Protocol) — сервіс для передачі електронної пошти через Інтернет.

Статьи и документация