Налаштування завершення роботи користувачів
1С:Підприємства

Для успішного виконання резервного копіювання в інформаційній базі не повинно бути активних сеансів користувачів. Щоб автоматично завершити роботу користувачів перед виконанням бекапа в програмі передбачено відповідний механізм.
Для налаштування завершення роботи користувачів 1С:Підприємства перейдіть на закладку “Відключення користувачів”.

Важливо: у безкоштовній редакції програми не реалізований даний функціонал. У момент запуску резервного копіювання користувачам необхідно покинути базу 1С:Підприємства, інакше вивантаження бази не відбудеться.

Встановіть прапор “Завершити роботу користувачів 1С:Підприємства”. З випадаючого меню оберіть один з варіантів:

  • “Завершити сеанси на сервері 1С:Підприємство”;
  • “Викликати штатне завершення роботи користувачів”.

У разі вибору “Завершити сеанси на сервері 1С:Підприємство” — відключення користувачів відбувається шляхом примусового завершення сеансів на сервері 1С:Підприємства. Цей варіант підходить тільки для клієнт-серверних баз 1С:Підприємства.

Якщо Ви змінювали стандартні налаштування сервера 1С, можливо, потрібно змінити параметри, які йдуть нижче.

Встановіть прапор “Кластер вимагає авторизації”, якщо в кластері 1С:Підприємства створений користувач “Адміністратор кластера”. Заповніть поля: “Ім’я адміністратора кластеру:” і “Пароль адміністратора кластера:”.

Важливо: Не плутайте даного користувача з користувачем бази 1С:Підприємства і користувачем “Адміністратор центрального сервера”.
В консолі сервера 1С:Підприємства адміністратори кластера розташовані по наступному шляху: “Console Root”“1C:Enterprise 8.3 Central Servers”“(*)ім’я комп’ютера”“Кластери”“Локальний кластер”“Адміністратори”.

konsoli-servera-1s- administratory-klastera

Встановіть прапорець “Використовується нестандартний порт агента сервера”, якщо порт підключення до агента сервера відмінний від стандартного. Заповніть поле “Порт агента сервера:”. Порт підключення до агента сервера 1С:Підприємства за замовчуванням — 1540.

Для визначення порту агента сервера зайдіть в Сервер 1С і при кліці правою кнопкою миші на ім’я комп’ютера з випадаючого меню оберіть “Властивості”“Параметри центрального сервера 1С:Підприємства”“IP порт:”.

parametry-centralnogo-servera-1s

У разі вибору “Викликати штатне завершення роботи користувачів” — відключення користувачів відбувається шляхом виклику вбудованого в типові конфігурації механізму завершення роботи користувачів. Даний механізм заснований на використанні процедури “Блокування установки з’єднань з інформаційною базою”.

Алгоритм виконання наступний:

  • Запуск завершення роботи користувачів;
  • Запуск виконання задачі (бекап, тестування та виправлення і т. д.);
  • Запуск дозволу роботи користувачів.

Можливо вас зацікавить:
Встановлення та налаштування параметрів Effector Saver 4
Резервне копіювання засобами 1С:Підприємство 8

Статьи и документация