Налаштування та перевірка роботи штатного механізму завершення роботи користувачів для файлової інформаційної бази 1С:Підприємства

Для успішного виконання резервного копіювання в інформаційній базі не повинно бути активних сеансів користувачів. Щоб автоматично перервати всі поточні з’єднання та уникнути підключення нових користувачів перед виконанням бекапа в програмі передбачено відповідний механізм.

Механізм має ряд обмежень:

  • не закриває сеанс користувача, який “зупинений” на введенні логіна і пароля;
  • якщо при закритті сеансу система покаже користувачеві модальне діалогове вікно на підтвердження деяких дій (зберегти/ні документ або довідник);
  • не закриває сеанс Конфігуратор;
  • не закриває сеанс зовнішнього з’єднання.

Для файлової бази використовується механізм “Завершити роботу користувачів” вбудований в типові конфігурації, який заснований на запуску 1С:Підприємства з параметром “ЗавершитьРаботуПользователей”.

Зверніть увагу: якщо у вас не типова конфігурація завершення роботи користувачів, ймовірно, працювати не буде, оскільки в конфігурації просто не буде даного механізму.

Для перевірки роботи штатного механізму завершення роботи користувачів запускаємо Effector Saver як додаток, це необхідно для того, щоб бачити всі відкриті вікна в 1С. Надалі після успішної перевірки механізму можете знову повернутися до режиму запуску Effector Saver як служба Windows.

Переходимо “Сервіс”“Параметри програми”“Автозапуск”, встановлюємо “Запускати як додаток (комп’ютер користувача)” і натискаємо “Зберегти”.

Запускаємо активний сеанс 1С:Підприємства, по ньому ми й будемо спостерігати поведінку механізму завершення роботи користувача.

zapuskaem-aktivnyj-seans-1s

Налаштовуємо задачу “Резервне копіювання 1С:Підприємство 8”

На вкладці “Підключення до 1С”, вкажемо параметри підключення до нашої бази 1С:Підприємства.

Переходимо на вкладку “Відключення користувачів”, встановлюємо прапор “Завершити роботу користувачів 1С:Підприємства” і вибираємо варіант “Викликати штатне завершення роботи користувачів”.

Переходимо на вкладку “Сховище архівів” вкажемо, де слід зберігати створювані архіви.
Натискаємо на кнопку — додати сховище архіву.

Виберіть наявне сховище резервних копій або створіть нове.

Натискаємо на кнопку “Зберегти” — зберегти і закрити.
Для запуску задачі в головному вікні “Менеджера” правий клік по задачі й вибираємо “Виконати зараз”.

Насамперед Effector Saver запустить службовий сеанс, і ви побачите два вікна 1С:Підприємства запущений нами активний сеанс 1С:Підприємства і запущений службовий сеанс 1С:Підприємства. Запуск службового сеансу призначається для блокування з’єднань і припинення роботи всіх користувачів.
Після вдалого завершення роботи користувачів, керуючий сеанс закриється й Effector Saver приступить до виконання бекапа.

aktivnyj-seans-1s-i-sluzhebnyj-seans-1s

Зверніть увагу: службовий сеанс працює не більше п’яти хвилин і завершується самостійно.

rabota-sistemy-zavershaetsja-dlja-administratora

Наш активний сеанс буде перезапущений протягом хвилини, і ви побачите діалогове вікно “Початок сеансу з інформаційною базою заборонено.”

Зверніть увагу: для завершення роботи користувачів не потрібен вибір або закриття будь-яких діалогових вікон користувачем.
Після виконання бекапа, наш перезапущений контрольний активний сеанс 1С:Підприємства буде розблоковано і вдало завантажено.

zapuskaem-aktivnyj-seans-1s

У вкладці “Журнал задач” відобразяться дата і результат виконання задачі бекапа.
Для детального перегляду результату виконання задачі вибираємо в меню “Журнал задач”“Відкрити запис” або зробіть клік миші по запису виконання задачі.

Відкриється “Запис журналу” де наочно показані всі процеси завершеної задачі.

Статьи и документация