Налаштування задачі резервного копіювання бази 1С:Підприємства засобами СКБД

У разі клієнт-серверного варіанту роботи 1С:Підприємства рекомендується створювати бекапи інформаційної бази засобами СКБД (MS SQL, PostgreSQL).
Головна перевага даного способу бекапа, це те що перед запуском не потрібно завершувати роботу всіх користувачів в системі. Але є і недолік, так для MS SQL неможливо створити пристрій бекапа розташованого на мережевому диску, оскільки видно лише локальні, фізично підключені диски.

Приступимо до налаштування задачі бекапа бази 1С засобами СКБД, в нашому прикладі це — Microsoft SQL Server.
Для додавання нової задачі, на панелі інструментів натискаємо “Задачі”“Додати задачу”.

Зі списку вибираємо тип нової задачі “Резервне копіювання файлів і баз даних” і натискаємо “Створити”. Відкриється вікно налаштування нової задачі.

Натискаємо “Вибрати базу 1С:Підприємства зі списку і заповнити основні параметри”. Відкриється діалог вибору підключених баз даних 1С:Підприємства, де вибираємо базу і натискаємо кнопку “Вибрати”.

Після, побачимо інформаційне повідомлення “Вкажіть параметри підключення до SQL сервера!”, натискаємо “Ок”. Переходимо у вкладку “База Microsoft SQL”.
У поле “Сервер:” вказуємо ім’я SQL сервера. Якщо для з’єднання з сервером застосовується вбудована авторизація SQL, встановлюємо прапор “SQL – авторизація”, заповнюємо поля “Користувач:” і “Пароль:” зазначеного користувача.
У поле “База:”, з випадаючого списку вибираємо базу даних і натискаємо кнопку “Перевірити”. У разі успішної перевірки, натискаємо “Ок” і заповнюємо поле “Варіант:”.

Доступні такі варіанти виконання бекапа бази даних:

  • “база даних повністю” — вивантаження всіх даних зазначеної бази. Якщо база велика, то її резервування займе тривалий час.
  • “база даних частково” — вивантаження виконується на основі останньої повної копії даних. Використання різницевих копій, прискорює процес резервування бази.
  • “лог транзакцій” — резервні копії журналів транзакцій дозволяють виконати відновлення бази даних, файлу, файлової групи або сторінки до контрольних точок збою або на вказаний момент часу.

Переходимо у вкладку “Сховище архівів”. Натискаємо на кнопку .

Якщо ви в перший раз налаштовуєте сховище архівів або вам необхідно створити нове сховище, то для цього у вікні, натисніть “Створити нове сховище” і виберіть місце зберігання для нашого бекапа.

У разі вибору хмарного сховища, вам потрібно пройти авторизацію і дозволити роботу Effector Saver з обраним сховищем.

Після, проходження авторизації, натисніть на кнопку і виберіть папку для зберігання бекапів бази.

Зверніть увагу: Effector Saver має доступ тільки до тих файлів і папок Google Диска, які були створені в програмі. Доступ до інших даних користувача на Google Диску у Effector Saver відсутній.

Якщо ж необхідне сховище бекапа вже існує, ви можете використовувати його знову. Для цього у вікні зі списку виберіть сховище для нашого бекапа.

Далі встановлюємо прапор “Автоматично видаляти застарілі резервні копії” і заповнюємо параметр “Зберігати кількість копій”. Натискаємо “ОК”.

Переходимо у вкладку “Файл архіву”. Поле “Ім’я файлу архіву:” залишимо незаповненим, щоб воно формувалося з найменування задачі й закінчення імені архіву.
Далі, встановимо прапор “Шифрувати файл архіву” і заповнимо поля “Пароль:” і “Підтвердження:”. Так, файли будуть захищені всередині архіву і при спробі відкрити його буде запитаний пароль.

Переходимо у вкладку “Розклад автозапуску”. Встановлюємо прапор “Запускати за розкладом”. У полі “Періодичність:” зі списку вибираємо періодичність запуску задачі. У полі “Час початку:” вказуємо час запуску задачі. Натискаємо “Зберегти”.

На цьому настройка задачі завершена.
Простий спосіб перевірити задачу, це виконати її не чекаючи запуску за розкладом. Для цього клацніть на задачі правою кнопкою миші й виберіть “Виконати зараз”.

Після завершення роботи задачі у вкладці “Журнал задач” відобразяться дата і результат виконання.
Для детального перегляду результату виконання задачі, виберемо в меню “Журнал задач”“Відкрити запис”, або клік миші по запису виконання задачі.

У вкладці “Бекапи” можна переглянути список створених файлів бекапа в результаті виконання задачі. Для детального перегляду, виберемо в меню “Бекапи”“Відкрити подробиці”, або клік миші по запису виконання задачі.

Статьи и документация