Налаштування та перевірка роботи штатного механізму завершення роботи користувачів для файлової інформаційної бази 1С:Підприємства

Для успішного виконання резервного копіювання в інформаційній базі не повинно бути активних сеансів користувачів. Щоб автоматично перервати всі поточні з’єднання та уникнути підключення нових користувачів перед виконанням бекапа в програмі передбачено відповідний механізм.

Механізм має ряд обмежень:

  • не закриває сеанс користувача “зупинений” на введенні логіна і пароля;
  • якщо при закритті сеансу система покаже користувачеві модальне діалогове вікно на підтвердження деяких дій (зберегти/ні документ або довідник);
  • не закриває сеанс Конфігуратор;
  • не закриває сеанс зовнішнього з’єднання.

Для файлової бази використовується механізм “Завершити роботу користувачів” вбудований в типові конфігурації, який заснований на запуску 1С:Підприємства з параметром “ЗавершитьРаботуПользователей”

Зверніть увагу: якщо у Вас не типова конфігурація завершення роботи користувачів, ймовірно, працювати не буде, бо в конфігурації просто не буде даного механізму.

Для перевірки роботи штатного механізму завершення роботи користувачів запускаємо “Агент” як додаток, це необхідно для того, щоб бачити всі відкриті вікна в 1С. Надалі після успішної перевірки механізму можете знову повернутися до режиму запуску “Агент” як служба.
Переходимо “Сервіс”“Параметри”“Параметри запуску”, встановлюємо “Запускати агент як додаток” і натискаємо “Запустити агента”“Зберегти”.

vstanovljumo-zapuskati-agent-jak-dodatok

Запускаємо активний сеанс 1С:Підприємства, по ньому ми й будемо спостерігати поведінку механізму завершення роботи користувача.

zapuskaem-aktivnyj-seans-1s

Налаштовуємо задачу Архівування засобами 1С:Підприємство 8.
На вкладці “Підключення”, вкажемо параметри підключення до нашої бази 1С:Підприємства.

parametri-pіdkljuchennja-do-nashoі-bazi-1s

Переходимо на вкладку “Відключити користувачів”, встановлюємо прапор “Завершити роботу користувачів 1С:Підприємства” і вибираємо варіант “Викликати штатне завершення роботи користувачів”. Натискаємо на кнопку “Зберегти”.

vibiraеmo-varіant-viklikati-shtatne-zavershennja-roboti-koristuvachіv

Переходимо на вкладку “Налаштування архівів”, заповнюємо поле “Каталог архівів:”, вказуємо папку для збереження файлів (якщо потрібно створіть папку).

vkazuemo-papku-dlja-zberezhennja-fajlіv

Для запуску задачі в головному вікні “Менеджера” встановимо курсор на нашій задачі й вибираємо “Виконати зараз”.

vstanovimo-kursor-na-nashіj-zadachі-j-vibiraєmo-vikonati-zaraz

Першим ділом Effector Saver запустить службовий сеанс, і Ви побачите два вікна 1С:Підприємства: запущений нами активний сеанс 1С:Підприємства та запущений службовий сеанс 1С:Підприємства. Запуск службового сеансу призначається для блокування з’єднань і припинення роботи всіх користувачів.

Після вдалого завершення роботи користувачів, керуючий сеанс закриється й Effector Saver приступить до виконання бекапа.

aktivnyj-seans-1s-i-sluzhebnyj-seans-1s

Зверніть увагу: службовий сеанс працює не більше п’яти хвилин і завершується самостійно.

rabota-sistemy-zavershaetsja-dlja-administratora

Наш активний сеанс буде перезапущений протягом хвилини, і Ви побачите діалогове вікно “Початок сеансу з інформаційною базою заборонено.”

Зверніть увагу: для завершення роботи користувачів не потрібен вибір або закриття будь-яких діалогових вікон користувачем.

Після виконання бекапа, наш перезапущений контрольний активний сеанс 1С:Підприємства буде розблоковано і вдало завантажений.

zapuskaem-aktivnyj-seans-1s

У вкладці “Журнал” показуються дата та результат виконання завдання бекапа.

Для детального перегляду результату виконання задачі вибираємо в меню “Журнал”“Відкрити запис” або зробіть подвійний клік миші по запису виконання задачі.

podvіjnij-klіk-mishі-po-zapisu-vikonannja-zadachі

Відкриється “Запис журналу” де наочно зображені всі процеси виконаної задачі.

zapis-zhurnalu-vіdobrazhenі-vsі-procesi

Як правило, в службу підтримки необхідно надіслати скопійований текст “Запис журналу”.

Статьи и документация